NA ČEM PRACUJEME

Právo na analog

Chceme, aby vedle digitálních řešení byly zachovány i nedigitální alternativy, které nikoho nevylučují, jsou bezpečnější z hlediska soukromí a podporují technologickou nezávislost. Platit hotovostí není hloupost, ale obezřetnost i dostupná a pro leckoho jediná možnost. Více.

Můj obličej patří mně

Kamery zaznamenávající biometrické údaje (např. tvář, chůze) jsou prezentovány jako výborný nástroj pro identifikaci nebezpečných osob. Jejich algoritmy však vykazují obrovskou chybovost a plošné využívání by nevratně zbavilo anonymity na ulicích úplně každého. V rámci sítě European Digital Rights (EDRi) usilujeme o celoevropskou regulaci využívání biometrické identifikace. Více.

Konec plošnému skladování metadat o našich životech

Český stát po dobu šesti měsíců uchovává prostřednictvím operátorů informace o tom, s kým jsme si telefonovali, s kým jsme si psali, kdy a odkud jsme se připojovali k internetu. Chceme dosáhnout změny a vykopnout plošný sběr našich metadat, tohoto Velkého bratra, konečně ze hry. Více.

Nemám co skrývat: proti sledování on-line komunikace

Společně s NoLog informujeme o plánu Evropské komise, na základě kterého by v rámci boji proti šíření dětské pornografie mělo docházet k plošnému skenování veškeré digitální komunikace. Více na stránkách projektu.

Let´s stop the medical Big Brother

Plánujeme spor, ve kterém chceme napadnout zpracování a používání citlivých osobních zdravotních údajů v Česku. Více na stránce projektu.

Na čem jsme pracovali

Velký bratr a COVID-19

GDPRo všechny

Digitálně s rozumem

Uzdravme zdravotnická data

Kafkův Proces na obzoru

Superpravomoci bez kontroly

Starší kampaně jsou popsány ve výročních zprávách: lze rozkliknout na úvodní stránce webu www.iure.org.