O CO JDE

Digitální svobody jsou program organizace IuRe (Iuridicum Remedium), ve kterém hájíme svobody a práva jednotlivců na území digitálního světa. Zaměřujeme se zejména na ochranu soukromí, ale i na právo na analog: tedy na možnost se digitálního světa vůbec neúčastnit. V poslední době se nám povedlo třeba:

Aktuálně (květen 2023) usilujeme zejména o ochranu hotovosti či o regulaci kamer na rozpoznávání tváří.

Mrkněte na všechny naše probíhající kampaně a nedávné dosažené úspěchy. Baví vás co děláme? Odebírejte zpravodaj či nás podpořte finančním příspěvkem. Pomůžete nám tak vyrovnávat harmonii mezi digitálními technologiemi a lidskou svobodou.

Kdo jsme

Naše úspěchy

Naše východiska


Program Digitální svobody je realizován v rámci projektu Digitální watchdog II. Trvání projektu: 1. 10. 2022-31. 3. 2024. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska. Naše organizace přijímá politiku ochrany dětí a zvláště zranitelných dospělých a veřejně se zavazuje k ochraně dětí a zvláště zranitelných dospělých před jakýmikoli formami špatného zacházení.