Podepište petici #ReclaimYourFace

Od loňského podzimu jsme na této stránce sbírali podpisy pro podporu kampaně Reclaim Your Face: Můj obličej patří mně. Od 17. února sbíráme podpisy pro zákaz biometrického sledování již naostro: pokud celoevropskou petici pod taktovkou EDRi podepíše milion lidí z celé Evropy, bude se jejími požadavky muset zabývat Evropská komise.

Chci podepsat!
> petici můžete podepsat dole na této stránce: můžete se také jen stát podporovateli a nechat si od nás zasílat novinky z kampaně
> petici také můžete podepsat na oficiálním webu ReclaimYourFace.eu, jehož českou verzi jsme připravili (mrkněte, najdete tam řadu dalších informací a argumentů)

Co je petice Evropské občanské iniciativy a proč vyžaduje tolik osobních údajů?
> Evropská občanská iniciativa (ECI) je nástroj sloužící k posílení přímé demokracie v EU. Umožňuje jednomu milionu občanů EU požádat Evropskou komisi, aby navrhla legislativu, která spadá do některé z politik Unie.
> podpisy petice musí úředně ověřit národní správní orgány v souladu s konkrétními předpisy jednotlivých členských států EU. To, jaké údaje vyžadují, nelze ovlivnit, protože ověřování podpisů se řídí nařízením Evropského parlamentu a Rady (EU) č.2019/788.
> k osobním údajům nemáme jako IuRe vzhledem k přísným pravidlům vůbec přístup. Pokud nám poskytnete e-mail a souhlas, můžeme se pouze ozvat s novinkami ze světa digitálních svobod. Více na naší stránce Vaše soukromí u nás.

Další informace o tématu
> veškeré informace k tématu shromažďujeme na stránce naší kampaně Příliš chytré kamery
> zejména doporučujeme naší studii mapující biometrický dohled v ČR